نرم افزار مدیریت پروژه Microsoft Project pro برنامه ای مفید برای شرکت هاییاست که قصددارند پروژه های خود را در بازه زمانی متفاوت مدیریت نمایند.

مایکروسافت پروژکت نام مجموعه ای از ابزار های کاربردی است که در قالب یک برنامه گرد هم آمده اند. با استفاده از این ابزار ها شما به آسانی میتوانید تمامی پروژه های خود را با هر مقدار نمودار و فلوچارت مدیریت کنید.

پشتیبانی از یک پایگاه داده قدرتمند و کاملا حرفه ای سبب خواهد شد که کارایی بهتر در کنار سرعت بالاتر را به همراه داشته باشید و در کمترین زمان ممکن به اطلاعات مورد نیاز دسترسی پیدا کنید.

برنامه Microsoft Project pro تنها از بخش های ذکر  شده پشتیبانی نمیکند بلکه شما قادر خواهید بود تا به صورت مجازی اطلاعات مورد نیاز خود را رد و بدل کنید و یا تغییرات جدیدی را روی آنها اعمال نمایید. به طور کلی هدف از انتشار این برنامه کارایی بهتر و مدیریت آسانتر پروژه ها بوده است که تا به امروز توانسته تمامی خواسته های کاربران را به نحو احسن تامین کند .

ویژگی های MSP

پشتیبانی از یک پایگاه داده قدرتمند

دسترسی آسان به فایل ها و نمودار ها

قابلیت ویرایش و ثبت بخش های جدید در پروژه های موجود در برنامه

بدون محدودیت حجمی جهت ورودی اطلاعات و ثبت آنها

رابط کاربری ساده و کاربرپسند

ارایه فعالیت کاربران در بازده زمانی متفاوت

گزارش کامل و کاربردی جهت بدست آوردن اطلاعات تکمیلی

وجود فیلد های متفاوت جهت سفارشی سازی

پشتیبانی از نمودار های جدید

Primavera نرم‌افزار پریماورا برای نخستین بار در سال ۱۹۸۳ میلادی (۱۳۶۲ خورشیدی) توسط شرکت سیستمهای پریماورا ارایه گردید که پس از خرید امتیاز این شرکت توسط Oracle (اوراکل)، تحت کنترل این شرکت عرضه می‌گردد.

 Primavera محصول شرکت Oracle، از بهترین، قوی ترین، قابل اعتماد ترین برنامه ها در زمینه مدیریت پروژه ها،طرح ها و اجرای برنامه ها می باشد. این نرم افزار یک راه حل مناسب برای مدیریت پروژه ها و طرح ها در هر ابعاد و اندازه ای و با هر نوع درجه سختی می باشد.     

در حال حاضر برای برنامه ریزی و کنترل پروژه نرم افزار های بسیار وجود دارد . در این بین قوی ترین و البته گران تریننرم افزارها، مایکروسافت پروجکت، پریماورا و OPP  هستند. OPP به خاطر قیمت بسیار بالایی که دارد، بسیار محدود استفاده می شود. به همین خاطر عملا” مایکروسافت پراجکت و پریماورا در راٌس باقی می مانند. با توجه به این که درایران کاربران با هزینه اندکی به تمام نرم افزارهای روز دنیا دسترسی دارند ، عملا”

کسی رغبتی به استفاده از نرم افزارهای دیگری که تنها امتیاز مثبتشان ارزان بودن است ندارند و مایکروسافت پروجکت وپریماورا به نرم افزارهای رسمی برنامه ریزی و کنترل پروژه در ایران تبدیل شده اند. از نرم افزار پریماورا برای زمان بندی و همین طور کنترل پروژه های مختلف استفاده می شود. در پروژه های ساختمانی، صنعتی، نرم افزاری و در هر نوع پروژه دیگر که فعالیت های مختلف در آن به طور منظم انجام می شوند می توان از نرم افزار Primavera برای زمان بندی و کنترل پروژه و براورد هزینه آن پروژه ها استفاده کرد. اساس کار بدین صورت است که ابتدا با وارد کردن فعالیت های پروژه در نرم افزار و مشخص کردن ارتباط بین این فعالیت ها ، منابع مورد استفاده در پروژه ها را نیز روی فعالیت ها اعمال می کنیم. سپس نرم افزار با توجه به رابطه بین فعالیت ها و منابع، فعالیت ها را طوری زمانبندی می کند که پروژه در کوتاه ترین زمان ممکن به اتمام برسد. همچنین اگر هزینه استفاده از منابع را نیز به نرم افزار بدهیم براورد کلی هزینه پروژه را نیز خواهیم داشت. قابل ذکر است نرم افزار   Primavera مشخص می کند که تک تک فعالیت ها در چه زمانی باید شروع شوند و در چه زمانی خاتمه یابند.

ویژگی‌های  Primavera

داشتن محیطی مناسب جهت بروز رسانی و مقایسات وضعیت انتظاری و واقعی

پروژه های گروهی

تعریف ساختار شکست کار (WBS)

تعریف و تخصیص تقویم های کاری (Calendar)

فیلتر کردن (Filter) و ساماندهی کردن (Organize)

بروز رسانی (Updating)

شاخص های ارزش حاصله (Earned Value)

گزارش گیری (Reporting)

ایجاد تغییرات سراسری یا Global Chang

تعریف شبکه فعالیت ها (Network)

تعریف محدودیت های زمانی (Constraint)

تعریف، تخصیص و تسطیح منابع (Resource)

تخصیص منحنی های مصرف منابع (Resource Curve)

تعریف و تخصیص تورم ها در هزینه بکارگیری منابع

همانطور که از نام WBS Chart Pro بر می‌آید، این نرم‌افزار به منظور ایجاد نمودار گردشیِ ساختار شکست کار (WBS) برای مشاهده‌ی خلاصه‌ای از اطلاعات سلسله مراتبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. WBS Chart Pro با نرم‌افزار Microsoft Project سازگاری دارد و با استفاده از آن به طور خودکار می‌توانید با پروژه‌هایی در سطوح مختلف ارتباط برقرار نمائید. این نرم‌افزار از طریق دکمه‌ای که در نوار ابزار قرار دارد با Microsoft Project ادغام می‌شود و امکان انتقال داده‌ها را فراهم می‌سازد. عکس این عملیات نیز امکان پذیر است.

WBS Chart Pro یک نرم افزار کامل و جامع در زمینه مدیریت پروژه است. این نرم افزار مدیریت پروژه مبتنی بر ویندوز است که ترکیبی از یک نمودار ساختار شکست (WBS)، یک نمودار شبکه، یک نمودار گانت، یک برگه کار و چندین ویژگی اضافی برای تولید ابزار قدرتمند اما آسان برای استفاده برای ابزار برنامه ریزی و مدیریت پروژه ها است.

این برنامه با مایکروسافت پروژه و دیگر سیستم های مدیریت پروژه ادغام می شود تا ویژگی ها و قابلیت هایی را که در ابزارهای موجود شما وجود ندارد اضافه کنید. با استفاده از  WBS Chart به عنوان یک سیستم برنامه ریزی جلو و به عنوان راهی برای تولید گرافیک قدرتمند از پروژه های موجود خود استفاده کنید. از ابزار WBS Chart جهت شکستن پروژه به بخش های قابل مدیریت استفاده می شود. پروژه های بصری با استفاده از رویکردهای بالا به پایین برنامه های مفهومی تری برای پروژه ایجاد     می کنند که مناسب برنامه ریزی های تیمی است.

ویژگی های کلیدی WBS Chart :

کنترل و مدیریت آسان پروژه های پیچیده با استفاده از نمودار های WBS Chart ،Network Chart ،Gantt Chart

تعریف پروژه ها در هر سایزی و با هر تعداد عملیات

امکان چاپ با هر پرینتر یا پلاتری در اندازه های مختلف برای نسخه های چاپی بزرگ

استخراج نتایج خروجی با کیفیت بالا

امکان به تصویر کشیدن نمودارها به صورت گرافیکی

امکان تغییر اندازه پروژه ها و تعداد وظایف

نرم افزار کاربر محور و سازگار با هر برنامه مدیریت پروژه

مدیریت، بررسی و به روز رسانی پروژه با استفاده از ابزار Task Sheet

نرم افزار برنامه ریزی و مدیریت پروژه مبتنی بر ویندوز و ترکیبی از ساختار شکست کار نمودارهای WBS

برنامه ریزی و مدیریت پروژه ها با استفاده از یک رویکرد بالا به پایین در نمودار WBS

زنبیل خرید