ممیزی

فرآیند ممیزی یک فرایند سیستماتیک، مستقل و بی طرف برای کسب شواهد عینی و ارزیابی آن بر مبنای واقعیت برای تعیین میزان برآورده شدن معیارهای مشخص، می باشد. ممیزی می تواند ممیزی داخلی (شخص اول) یا ممیزی خارجی (شخص دوم یا شخص ثالث) باشد و یا به صورت ممیزی ترکیبی یا مشترک باشد. ممیزی داخلی که گاهی ممیزی شخص اول نامیده می شود توسط سازمان  و از طرف آن برای بازنگری مدیریت و دیگر مقاصد داخلی انجام می شود و ممکن است مبنایی برای اظهار انطباق ایجاد نماید. ممیزی های خارجی معمولا شامل ممیزی های شخص دوم(Third Party) یا شخص ثالث می باشند. ممیزی های شخص دوم توسط طرفهایی که نفعی در سازمان  دارند مانند مشتریان یا دیگر افراد از طرف آنها انجام می شود. ممیزی های شخص ثالث توسط سازمانهای ممیزی خارجی و مستقل مانند سازمانهایی که خدمات صدور گواهینامه را انجام می دهند صورت می گیرد.

ممیزی های شخص دوم(Third Party):

این نوع ممیزی در برخی از شرکت ها وجود دارد و برای تعیین صلاحیت تأمین کنندگان کالا و خدمات، جهت همکاری انجام می شود، اگر تأمین کننده مربوطه در این ممیزی تایید شود می تواند وارد لیست تامین کنندگان سازمان متقاضی ممیزی شود. فرآیند ممیزی شخص دوم بر اساس معیار‌های مورد درخواست سازمان مشتری به انجام رسیده و در خاتمه منجر به ارائه گزارش از یافته‌های سازمان مشتری است.

تولید‌کنندگان و ارائه دهندگان کالا و خدمات جهت تامین و تدارک محصولات و خدمات خود نیازمند ایجاد ساختار، رویه‌ها و زیرساخت‌هایی برای شناسایی، ارزیابی، انتخاب، نظارت و پایش عملکرد تامین کنندگان و پیمانکاران خود هستد.به تناسب انجام تدارک و ماهیت و مخاطرات ناشی از عدم تامین/ تامین نا‌منطبق سازمان اقدام به استقرار نظام شناسایی و ارزیابی تامین‌کنندگان یا برون‌سپاری فرآیند ارزیابی و پایش و نظاره خارج سازمان می‌نماید. برای سازمان‌های بزرگ یا سازمان‌هایی که نوع محصولات و خدمات آن‌ها نیازمند دامنه وسیع و تعداد زیادی از تامین‌‌کنندگان می‌شود استفاده از خدمات مشاوران و برون‌سپاری فرآیند ارزیابی، پایش و نظارت به این نوع نهاد‌ها علاوه بر صرفه اقتصادی ایجاد اطمینان بیشتری می‌نماید.

امروزه همه سازمان ها به مشاورانی حرفه ای و کارآزموده احتیاج دارند. اما گاهاً یافتن مشاورانی که بتوانند در حوزه های مختلف به کسب و کارها کمک نمایند دشوار است، ما در دانش نصر پویا تیم مشاوران و مدرسان حرفه ای را تشکیل داده ایم که می توانند بهترین خدمات مشاوره را به سازمان ها ارائه نمایند. از آنجایی که رسالت سازمان های ممیزی دوم شخص ، حفظ منافع و محصول با کیفیت مطلوب سازمان های متقاضی ممیزیمی باشد، شرکت دانش نصر پویا نیز در مقوله ممیزی استانداردهای کیفی، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت، آزمایشگاه ها و … مبادرت به فعالیت نموده و آماده ارائه خدمات لازم به سازمان های متقاضی در این خصوص می باشد.

مزایای خاص رقابتی شرکت دانش نصر پویا

شرکت دانش نصر پویا با برخورداری ازمزایای خاص رقابتی به شرح ذیل آماده ارائه خدمات مشاوره و ممیزی به کلیه صاحبان صنایع می باشد:

  • کیفیت بالای عملیات ممیزی با بهره گیری از نیروهای مجرب در رشته های مختلف؛ این امر باعث حصول اطمینان از کیفیت اجرای ممیزی شده و از طرفی مهارت و دقت عمل پرسنل و سیستم بازبینی شرکت دانش نصر پویا باعث می شود کوچکترین موارد نقص نیز برطرف شده و بررسی انطباق دچار مشکل نشود.

  • در صورت بروز هرگونه مشکل در یافته های ممیزی، مشاوران شرکت تا رفع کامل آن نقیصه در کنار شما بوده و سرویس دهی کامل را انجام خواهند داد.

  • سرعت عمل بالای ممیزی

  • دارا بودن مزیت قیمت رقابتی با توجه به لیست تعرفه مصوب

  • دارا بودن دفاتر نمایندگی و شعب متعدد در سراسر کشور

  • سوابق درخشان در صنایع کلان صنعتی و معدنی کشور

زنبیل خرید