سیستم مدیریت امور حقوقی و مالی پروژه

هر قراردادی مي تواند منشا بروز اختلافات بالقوه متعددي باشد و حل و فصل اختلافات قراردادها نیازمند کسب دانش و پرورش مهارت مدیریت ادعا یا همان Claim Management است. در بسیاری از سازمان ها علیرغم آشنایی و تسلط مدیران ارشد سازمان به محتوا و مفاد قرارداد، عدم آشنایی با اصول اولیه این حوزه نیاز به جذب مشاوران حقوقی و قراردادی برون سازمانی را الزامی می نماید.

متعاقباً در فاز اختتام قراردادها نه تنها هزینه های جانبی سازمان افزايش می يابد، بلکه وابستگی مقطعي سازمان به مشاوران برون سازمانی را موجب می گردد. در نقطه مقابل کسب مهارت مدیریت ادعا که می تواند با صرف سرمايه گذاري معقول و مناسبی انجام پذيرد، اثر بخشی فرآیند مدیریت قرارداد (با رویکرد پیشگیرانه نسبت به بروز ادعا) و همچنین کارآیی سازمان در مواجه با تعارضات قراردادی را به طور چشمگیری افزایش می دهد.

شرکت دانش نصر پویا  با در نظر گرفتن نيازمندي سازمان ها در راستاي فراگيري مفاهيم تخصصي در حوزه مديريت امور حقوقی و مالی پروژه ها اقدام به طراحی و پیاده سازی سامانه مديريت امور حقوقی و مالی پروژه نموده است. هر سازمان با پیاده سازی این سامانه می تواند علاوه بر آشنایی ریسک های مثبت و منفی در قراردادها، با دلایل شکست پروژه های EPC و انواع قراردادهای صنعتی آشنا شده و بر نحوه مدیریت اثر بخش تغییرات و ادعا متمرکز بر قرارداد تسلط خواهند یافت. شرکت دانش نصر پویا، آماده ارائه خدمات حرفه اي مديريت مديريت امور حقوقی و مالی پروژه ها به سازمان هاي پيمانكاري و كارفرمايي كشور عزیزمان می باشد.

 

 • این سامانه تحت وب بوده که با هدف مکانیزه سازی فرآیند رسیدگی در بخش حقوقی به منظور ذخیره سازی متمرکز و یکپارچه اطلاعات پرونده ها و نامه ها، حفظ امنیت  اطلاعات با در نظر گرفتن مالکیت داده، تسریع انجام چرخه ها و تعاملات اداری و دریافت سریع پاسخ ها و ارجاعات، ایجاد گزارشات تجمیعی، ارائه گزارشات آماری و نموداری تولید شده است.

 • عملیاتی سازی این سامانه، ضمن انعکاس سریعتر وضعیت پرونده ها به مسئولان مربوطه، پیگیری و کنترل آسان تر پرونده ها و نامه ها، و نظارت راحت و دقیق تر بر روند اجرا،و تسریع رسیدگی را برای ادارات حقوقی به همراه خواهد داشت. سامانه امور حقوقی به منظور پوشش فرآيندهاي مرتبط با دفاتر حقوقي در دستگاه هاي اجرايي، شركتهاي مادر تخصصي و حوزه ستادي وزارتخانه ها، طراحي و پياده سازي شده است. با توجه به حوزه فعاليت دفاتر حقوقي، امكانات و قابليتهاي مورد نظر در قالب زيرسيستمهاي اصلي ذيل در سامانه قابل ارائه خواهد بود. 

 • حجم انبوه پرونده هاي حقوقي در دعاوي مطروحه و لزوم بايگاني، دسته بندي، استخراج اطلاعات و اسناد پرونده ها و زمان بر بودن مطالعه و رسيدگي به پرونده هاي حقوقي همواره يكي از دغدغه‌های کارشناسان حقوقي بوده است. مديريت و ذخيره اطلاعات پرونده هاي حقوقي دعاوي سازمان و در نهايت پايش و استخراج نتـايج و گزارشات جامع، پويا، سريع و مديريتي مهمترين اهداف اين بخش از سامانه است. امكان مطالعه سريع و دقيـق پرونده جهت بررسي و تنظيم لـوايح، اعتـراض و تجديـدنظرخواهي بـا اسـتفاده از قابليـت جسـتجو در سـوابق و مشاهده تصاوير اسناد پرونده از مزاياي مهمي است كه سامانه را براي كارشناسـان و مـديران حقـوقي كارآمـد و مفيد نموده است.

     حجم انبوه پرونده هاي حقوقي در دعاوي مطروحه و لزوم بايگاني، دسته بندي، استخراج اطلاعات و اسناد پرونده ها و مشكل وقت گير بودن مطالعه و رسيدگي به پرونده هاي حقوقي همواره يكي از دغدغه هاي مطرح امروزه می باشد. مديريت و ذخيره اطلاعات پرونده هاي حقوقي دعاوي سازمان و در نهايت پايش و استخراج نتـايج و گزارشات جامع، پويا، سريع و مديريتي مهمترين اهداف سامانه طراحی شده توسط دانش نصر پویا است. امكان مطالعه سريع و دقيـق پرونده جهت بررسي و تنظيم لـوايح، اعتـراض و تجديـدنظرخواهي بـا اسـتفاده از قابليـت جسـتجو در سـوابق و مشاهده تصاوير اسناد پرونده از مزاياي مهمي است كه سامانه را براي كارشناسـان و مـديران حقـوقي كارآمـد و مفيد نموده است.  

 

امکانات سامانه مدیریت امور حقوقی و مالی طراحی شده توسط دانش نصر پویا

 

 • بایگانی مکانیزه و آرشیو الکترونیکی اسناد و مدارک دفاتر و ادارات حقوقی.

 • افزایش سرعت و نظم بخشی فرآیندهای دفاتر و ادارات حقوقی.

 • دسترسی سریع به مهمترین اطلاعات پرونده ها

 • اطلاع رسانی در خصوص زمان جلسه رسیدگی، تاریخ آخرین مهلت رفع نقص پرونده، تاریخ آخرین مهلت تجدیدنظر خواهی، آخرین مهلت اظهارنظر در خصوص قرارداد سازمان با طرف مقابل.

 • امکان ثبت و بروز رسانی و دسترسی سریع و دقیق به اطلاعات املاک، پروژه ها، عرصه ها و اعیانی های هر یک و درج و بازیابی کلیه فرآیندهای قانونی مستندات سازی املاک.

 • امکان تعیین سطوح دسترسی، نقش ها و امنیت ارتباطات و کنترل دسترسی.

 • مشاهده نتايج و روند پيشرفت دعاوي و گردشكار اقدامات انجام شده توسط كارشناسان  

 • گزارشات متنوع و بروز و لحظه اي از كليه اطلاعات پرونده ها، اشخاص و كاربران 

 • امكان تعريف پروندها با موضوعات مختلف و انواع دعاوی كيفري و حقوقي و شماره كلاسه پرونده 

 • امکان ارسال پیامک و یا وب سرویس ها به صورت زمان بندی شده یا دستی جهت هشدار هوشمند وقایع مهم و مهلت های قانونی پرونده.

 • هشدارهاي خودكار، به موقع و قابل تنظيم براي يادآوري جلسات دادگاه، مهلت اعترض و تجديدنظرخواهي 

 • جستجوهاي پيشرفته در اطلاعات حقوقي درج شده در سامانه حقوقي شركت 

 • جستجوي يكپارچه و مشاهده سوابق يك شخص حقيقي/حقوقي در طرفيت با سازمان

 • بخش ويژه اشخاص حقيقي و حقوقي به طور يكپارچه در همه جاي سامانه، جهت تعيين نقشهاي مختلف اشخاص در انواع مختلف اسناد مانند خواهان، خوانده، مالك، وكيل و غيره 

 • حفظ اسناد و مدارك سازمان با الكترونيكي نمودن پرونده هاي موجود در واحد حقوقي و مديريت دسترسي به پرونده ها 

 • دسته بندي و مرتب سازي اسناد و مدارك و پيشگيري از مفقود شدن احتمالي آنها

 • منطبق بر قوانين جاري كشور و طراحي كاملا تخصصي حقوقي. 

 • امكان برنامه ريزي براي كارشناسان حقوقي به منظور شركت در محاكم قضايي و انجام پيگيريهاي لازم

مدیریت دانش، انتقال تجربه کارمندان با تجربه اداره، در خصوص تنظیم اوراق حقوقی بعنوان مثال: لایحه دفاعیه، تنظیم دادخواست، تنظیم قرارداد، تنظیم بخشنامه های درون سازمانی.

زنبیل خرید